پشتیبان گیری وردپرس

پشتیبان گیری از سایت وردپرس

تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات گرانبها یکی از ضروریات هر وب سایت و سیستمی است. اما ، در مورد پشتیبان گیری وب سایت وردپرس خود چه کنیم؟ اکثر شرکت های میزبانی وب پشتیبان گیری منظم از سیستم را انجام می دهند. با وجود این نمی توان صد در صد به این سیستم های پشتیبان گیری اعتماد کرد. مطمئنا نمی خواهید صبر کنید تا فاجعه رخ دهد تا بفهمید قابل اعتماد بوده یا خیر.

اگر خودتان به طور منظم پشتیبان گیری از سایت را انجام دهید ، آرامش خاطر بیشتری خواهید داشت. برای این کار ما در این مقاله تعدادی از افزونه های پشتیبان گیری از سایت وردپرسی را به شما معرفی خواهیم کرد.

یک وب سایت وردپرسی از دو بخش برای پشتیبان گیری تشکیل شده است یعنی برای این کار فقط کافیست از این دو قسمت بک آپ تهیه شود. اولی پایگاه داده (معمولا MySQL) و دومی هم از مجموعه پرونده هایی که در وب سرور قرار دارند تشکیل شده است. برای تهیه بک آپ از فایلهای موجود بر روی سرور فقط کافیست از پوشه / wp-content / پشتیبان تهیه نمایید که حاوی طرح زمینه ، پلاگین ها و بارگذاری پرونده های شما است. برخی از افزونه ها از پایگاه داده و پرونده ها پشتیبان تهیه می کنند و برخی از افزونه ها هم یکی از این دو را انجام می دهند. بخاطر داشته باشید که برای دسترسی به همه داده های سایت خود به هر دو پشتیبان گیری ، پایگاه داده و پوشه / wp-content / نیاز دارید.

بیشتر بخوانید: ۵ نوع افزونه که هر سایت وردپرسی به آنها نیاز دارد

حال به بررسی افزونه ها و نحوه پشتیبان گیری آنها از وب سایت وردپرسی می پردازیم.

Backup Guard

پشتیبان گیری وردپرس

از سایت عمل پشتیبان گیری ، بازیابی و حتی مهاجرت را می توانید انجام دهید. همچنین امکان دانلود یک نسخه از نسخه پشتیبان برای نگهداری بر روی سیستم خود نیز وجود است. نسخه حرفه ای این پلاگین به شما امکان می دهد پشتیبان گیری را برنامه ریزی کرده و به سرویس های مختلف ذخیره سازی ابری متصل شوید.

پشتیبان گیری: پشتیبان گیری از پایگاه داده و فایلهای سیستم. حتی می توانید انتخاب کنید که از کدام ها پشتیبان گیری شود.

WP-DBManager

پشتیبان گیری وردپرس

برنامه ریزی پشتیبان گیری منظم از پایگاه داده وردپرس و ارسال آن از طریق ایمیل برای شما و ذخیره آن در وب سرور از وظایف این پلاگین می باشد. فقط با چند کلیک پشتیبان را بازیابی کنید. همچنین ، می توانید بهینه سازی و تعمیر خودکار پایگاه داده را برنامه ریزی کنید.

پشتیبان گیری: فقط از پایگاه داده

WP Time Capsule

پشتیبان گیری وردپرس

پلاگین WP Time Capsule به جای صرف زمان و منابع برای پشتیبان گیری کامل از وب سایت در هر بار ، پشتیبان گیری افزایشی فقط از فایل های تغییر یافته را انجام می دهد. همچنین به شما این قابلیت را می دهد که بتوانید برنامه ریزی پشتیبان گیری و اتصال به Dropbox ، Amazon S3 و Google Drive را داشته باشید.

پشتیبان گیری: پایگاه داده و فایلهای وردپرس

WPBackItUp

پشتیبان گیری وردپرس

با استفاده از افزونه پشتیبان گیری WPBackItUp تنها با یک کلیک می توانید از کل سایت وردپرسی خود بک آپ تهیه نمایید. این افزونه نسخه پشتیبان را در یک فایل .zip ذخیره شده در سرور وب شما قرار می دهد و اعلان های وضعیت پشتیبان از طریق ایمیل ارسال می شود.

پشتیبان گیری: پایگاه داده و فایلهای سیستمی وردپرس

UpdraftPlus

پشتیبان گیری وردپرس

از امکانات این پلاگین می توان پشتیبان گیری خودکار یا دستی از کل سایت خود در سرور وب ، چندین سرویس ابری ، ایمیل یا حتی یک سرور FTP نام برد. بازیابی اطلاعات از فایل پشتیبان گیری شده مستقیما از داخل خود وردپرس انجام می شود. فایلهای ایجاد شده توسط این پلاگین نیز از سایت قابل دانلود است.

پشتیبان گیری: پایگاه داده و فایلهای سیستم (می توان تعیین کرد که از کدام فایلها پشتیبان تهیه شود)

WP Database Backup

پشتیبان گیری وردپرس

از امکانات این افزونه وردپرس می تواند پشتیبان گیری از پایگاه داده سایت خود در ابر ، ایمیل یا FTP را نام برد. قابلیت حذف جداول پایگاه داده خاص گنجانده شده است.

پشتیبان گیری: فقط از پایگاه داده

BackWPup

پشتیبان گیری وردپرس

با استفاده از این افزونه می توانید پشتیبان گیری کامل خودکار را برای سایت خود برنامه ریزی کرده و آنها را در ابر ذخیره کنید. پشتیبان گیری را می توان در قالب های .zip ، .tar ، tar.gz یا tar.bz2 فشرده کرد. BackWPup همچنین پایگاه داده شما را بررسی ، تعمیر و بهینه می کند.

پشتیبان گیری: پایگاه داده و فایلهای سیستم

BackUpWordPress

پشتیبان گیری وردپرس

سادگی این افزونه باعث شده است که نیازی به راه اندازی نباشد. کل سایت خود را طبق برنامه پشتیبان تهیه کنید و به صورت اختیاری بایگانی ها را برای شما ایمیل می کنید. پشتیبان گیری حتی در حساب های میزبانی وب با کیفیت کم نیز اجرا می شود.

پشتیبان گیری: پایگاه داده و فایلهای سیستم (می توانید انتخاب کنید که از کدام فایلها پشتیبان تهیه شود)

Revisr

پشتیبان گیری وردپرس

اگر از مخزن Git مانند GitHub یا BitBucket استفاده می کنید ، Revisr کل سایت شما را به هر سرویسی که انتخاب می کنید پشتیبان گیری می کند.

پشتیبان گیری: پایگاه داده و فایلهای سیستم

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه