۸ بهترین افزونه های پایگاه داده وردپرس

آیا به دنبال بهترین افزونه های پایگاه داده وردپرس برای سایت خود هستید؟ افزونه های پایگاه داده وردپرس می توانند به شما کمک کنند تا پایگاه داده خود را برای بهبود عملکرد وب سایت، کمک به انتقال وب سایت و موارد دیگر تمیز کنید.

در این مقاله، ما برخی از بهترین افزونه های پایگاه داده را برای سایت وردپرس شما معرفی خواهیم کرد.

چرا از پلاگین پایگاه داده وردپرس استفاده کنیم؟

وردپرس اطلاعات زیادی را در پایگاه داده ذخیره می کند، از نظرات گرفته تا پست ها، اطلاعات کاربر، داده های افزونه و موارد دیگر.

با گذشت زمان پایگاه داده ممکن است به هم ریخته شود، که می تواند سرعت وب سایت شما را کاهش دهد و حتی باعث خطاهای وردپرس شود. افزونه های پایگاه داده وردپرس می توانند به بهینه سازی و پاکسازی پایگاه داده شما کمک کنند تا مطمئن شوید سایت شما تا حد امکان سریع است.

سایر افزونه های پایگاه داده وردپرس می توانند به شما در ذخیره و نمایش داده ها، پشتیبان گیری از پایگاه داده خود برای ایمن نگه داشتن سایت و موارد دیگر کمک کنند.

UpdraftPlus

افزونه های پایگاه داده وردپرس

UpdraftPlus بهترین افزونه پشتیبان وردپرس است که توسط بیش از ۳ میلیون وب سایت استفاده می شود.

این افزونه به شما امکان می دهد یک نسخه پشتیبان کامل از وب سایت وردپرس خود ایجاد کنید و آن را به صورت ایمن در ابر یا رایانه خود ذخیره کنید. شما می توانید از کل سایت و پایگاه داده وردپرس خود نسخه پشتیبان تهیه کنید یا فایل های وب سایت خاصی را انتخاب کنید.

همچنین می توانید از سایت و پایگاه داده خود در Dropbox، Amazon S3، FTP، ایمیل، Google Drive و موارد دیگر نسخه پشتیبان تهیه کنید.

نسخه پولی با افزونه های بیشتری برای انتقال و شبیه سازی وب سایت ها، استفاده از جستجو و جایگزینی پایگاه داده، دسترسی به پشتیبانی چند سایت و موارد دیگر ارائه می شود.

WP-DBManager

WP-DBManager ابزاری همه کاره برای بهینه سازی پایگاه داده وردپرس است. این افزونه دارای ویژگی های بسیار است، اما هنوز برای مبتدیان مناسب است.

این افزونه به شما امکان می دهد پایگاه داده خود را بهینه کنید، پایگاه داده ها را تعمیر و بازیابی کنید، پشتیبان گیری از پایگاه داده ایجاد کنید و نسخه پشتیبان پایگاه داده ای را که ایجاد کرده اید حذف کنید.

به علاوه، هنگامی که تنظیمات اولیه را پیکربندی کردید، در پس زمینه اجرا می شود، بنابراین پایگاه داده وردپرس شما همیشه بهینه می شود.

Better Search Replace

افزونه های پایگاه داده وردپرس

Better Search Replace یک افزونه مفید است که می‌تواند به انتقال وردپرس به یک دامنه جدید و سایر کارهای جستجو و جایگزینی سریع کمک کند.

هنگامی که یک وب سایت را انتقال می دهید، باید تغییراتی در پایگاه داده، URL ها، فایل های رسانه ای و موارد دیگر ایجاد کنید.

این افزونه انجام جستجو و جایگزینی در پایگاه داده وردپرس را آسان می کند. همچنین دارای کنترل‌های پیشرفته است، بنابراین می‌توانید جداول خاصی را انتخاب کنید، ببینید چه فیلدهایی قبل از اجرای افزونه جایگزین می‌شوند و موارد دیگر.

حتی از یک شبکه چند سایتی وردپرس نیز پشتیبانی می کند، بنابراین می توانید یک شبکه کامل از سایت های وردپرس را به یکباره انتقال دهید.

WP-Sweep

WP-Sweep یک افزونه پایگاه داده وردپرس است که پاکسازی پایگاه داده وردپرس را آسان می کند و عملکرد و سرعت وردپرس شما را بهبود می بخشد.

این پلاگین به شما امکان می‌دهد به راحتی مناطقی مانند داده های متا پست، نظرات، ویرایش‌های پست، افزونه‌های حذف‌شده و موارد دیگر را پاکسازی کنید.

یک صفحه تنظیمات کاربر پسند وجود دارد که به شما امکان می‌دهد با یک کلیک انتخاب کنید کدام قسمت از پایگاه داده خود را تمیز کنید.

این افزونه همچنین از عملکرد حذف وردپرس برای حذف داده های پایگاه داده استفاده می کند که به اطمینان از عدم از دست رفتن تصادفی داده ها کمک می کند.

Formidable Forms 

افزونه های پایگاه داده وردپرس

Formidable Forms یک افزونه پایگاه داده رابطه ای و پیشرفته ترین فرم ساز وردپرس در بازار است.

با استفاده از این افزونه، می توانید داده ها را از طریق فرم های فرانت اند آپلود و جمع آوری کنید، سپس می توانید آن داده ها را به روش های مختلف در وب سایت خود نمایش دهید.

افزونه Formidable Views موجود در طرح پلاس به شما امکان می دهد داده ها را در قالب شبکه، جدول، تقویم و سایر فرمت ها نمایش دهید. این برای ایجاد یک تابلوی کار، نمایش لیست املاک، نمایش کاربران ثبت نام شده و موارد دیگر مفید است.

تمام داده های ارسال شده از طریق فرم هایی که با افزونه ایجاد می کنید به طور خودکار به پایگاه داده وردپرس شما می رود. سپس، می‌توانید از رابط کاربری برای مرتب‌سازی، فیلتر کردن و جستجو در میان داده‌های خود استفاده کنید.

همچنین می توانید به کاربران اجازه آپلود تصاویر، پست های وبلاگ و سایر اشکال داده را بدهید.

Formidable Forms به شما امکان می دهد با افزونه Views پیشرفته آنها یک پایگاه داده frontend برای وردپرس ایجاد کنید.

Easy Username Updater

Easy Username Updater یک افزونه رایگان است که تغییر نام کاربری وردپرس را آسان می کند.

وردپرس تغییر نام کامل خود را از نمایه کاربری آسان می کند. اما اگر می خواهید نام کاربری خود را تغییر دهید، باید از ابزاری مانند phpMyAdmin برای ایجاد تغییرات در پایگاه داده خود استفاده کنید.

این افزونه فرآیند را ساده می کند و به شما امکان می دهد نام کاربری خود و نام کاربری سایر کاربران را مستقیم از پنل مدیریت وردپرس خود تغییر دهید.

JetPack Backup (VaultPress)

افزونه های پایگاه داده وردپرس

JetPack Backup یک افزونه محبوب پشتیبان گیری وردپرس توسط Automattic، شرکت سازنده وردپرس است. در ابتدا با نام VaultPress راه اندازی شد اما مجددا راه اندازی شد و به عنوان پشتیبان Jetpack طراحی مجدد شد.

این افزونه پشتیبان گیری خودکار روزانه را بدون کاهش سرعت وب سایت شما ارائه می دهد. این نسخه های پشتیبان شامل یک نسخه پشتیبان کامل از پایگاه داده وردپرس نیز می شود.

این راه حل پشتیبان نیز برای صاحبان فروشگاه WooCommerce طراحی شده است، بنابراین سفارش و اطلاعات مشتری شما همیشه امن است.

علاوه بر پشتیبان گیری، می توانید با یک کلیک کل سایت خود را به نسخه قبلی بازگردانید.

Advanced WordPress Reset

Advanced WordPress Reset به شما امکان می دهد پایگاه داده وردپرس خود را مانند یک نصب جدید وردپرس به وضعیت اصلی خود بازیابی و بازیابی کنید.

همچنین می‌توانید بخش‌های خاصی از سایت وردپرس خود را بازنشانی کنید، مانند پاک کردن پوشه آپلود، حذف همه نظرات، حذف همه افزونه‌ها و غیره.

یک افزونه واقعا قدرتمند است که اغلب توسط توسعه دهندگان و فریلنسرها هنگام ساختن وب سایت های مرحله بندی یا آزمایش استفاده می شود. این چیزی نیست که بخواهید در یک وب سایت زنده از آن استفاده کنید.

مطالب مرتبط